Z czym mogę powiązać takie objawy?

Witam, mam 24 lata i od kilku tygodni mam wg mnie wysokie cisnienie. Nie spada ponizej 150, dzisiaj cisnieniomierz wskazal 168/111 puls 52. Objawy z jakimi sie borykam to ciagly szum w uszach, przez to pogorszenie sluchu, czasem nie slysze wyraznie tego co jest mowione do mnie w twarz. Jestem ciagle oslabiony. Najbardziej dokuczliwe jest dziwne uczucie w glowie, oprocz lekkich zawrotow miewam uczucie przewracania sie w momencie gdy poruszam glowa, czy to na boki czy do tylu. Wtedy wrecz zachwiewa sie moja rownowaga. Gdy ostanio bylem u lekarza ogolnego, ten powiedzial, zebym nie przesadzal, bo jestem mloda osoba. Moje pytanie to przede wszystkim do jakiego lekarza sie udac, jesli jest taka potrzeba. Chce to zrobic prywatnie i zastanawiam sie czy neurolog, a moze kardiolog bedzie odpowiednim wyborem. Dodam, ze pracuje fizycznie po 9h dziennie i nie mam mozliwosci pojscia na urlop, aby odpoczac.

Ciśnienie powyżej 140/90 to nadciśnienie tętnicze. Wskazana jest wizyta u internisty. Przed nią warto mierzyć ciśnienie i tętno 2x dziennie przez 14 dni i udać się do lekarza z dzienniczkiem ciśnień.