Z czym może być związana opuchlizna sromu?

Dzień dobry, od wczoraj mam strasznie dużo opuchliznę sromu i pieczenie. Uniemożliwia mi to noszenie bielizny itd. Odczuwam też ból przy oddawaniu moczu, który ma ciemniejszy kolor niż zazwyczaj. Dodam że wczoraj chłopak robił mi dość mocną i długo palcówkę, ale od jakiegoś tygodnia częściej niż zwykle oddawałam mocz więc nie wiem z czym związana jest ta opuchlizna. Bardzo się boje ze mogło dojść do jakiegoś urazu lub zakażenia...co to może być i co mam zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opuchlizna sromu, ból i pieczenie mogą być skutkiem zbyt intensywnych pieszczot genitaliów – mogło dojść do podrażnienia lub urazu śluzówki.

Jednak dolegliwości związane z oddawaniem moczu nie powinny mieć związku z seksem, zwłaszcza, że częste oddawanie moczu pojawiło się jeszcze przed zbliżeniem. To, a także zmiana barwy moczu mogą wskazywać na infekcję układu moczowego – np. zapalenie pęcherza moczowego.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-objawy-przyczyny.

W takim wypadku wydaje się, że wizyta u lekarza jest nieunikniona – warto przede wszystkim wykonać badanie moczu, a jeśli ono nie przyniesie odpowiedzi na pytanie o częstomocz i ból w okolicach cewki moczowej, wówczas konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Ból, pieczenie i opuchlizna sromu może także wskazywać na infekcję intymną – zbyt intensywne pieszczoty, które spowodowały urazy mechaniczne śluzówki, mogły także przyczynić się do infekcji bakteryjnej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-stosunku-przyczyny-diagnoza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.