Czy brak miesiączki jest spowodowany zakażeniem układu moczowego?

Witam. Mam 18 lat i spóźnia mi sie okres. Powinnam dostac 9 ale zawsze spóźniał sie 2 dni wiec powinien to byc 11 a jego nadal nie ma. Tydzień temu uprawiałam stosunek z partnerem z zabezpieczeniem lecz do wytrysku doszło poza pochwa przy ściągniętej prezerwatywie na brzuch. W najbliższy weekend po stosunku zaczęłam odczuwać parcie na sikanie co chwile częściej niz zawsze lecz oddawałam zaledwie pare kropelek moczu a niekiedy był on lekko zabarwiony. Brałam globulki do pochwowe i sikam normalnie niekiedy czuje tylko lekkie pieczenie przy sikaniu lecz sikam normalnie i oddaje normalne ilości. 11 odczuwałam lekki ból piersi, niekiedy czuc ból w podbrzuszu i zmiany nastroju. Czy brak miesiączki jest spowodowany zakażeniem układu moczowego czy mogło dojść do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, że doszło do infekcji układu moczowego, z powodu której miesiączka się opóźnia. Świadczą o tym objawy, o których Pani wspomina, a więc odczuwanie parcia na pęcherz, problemy z oddawaniem moczu oraz pieczenie podczas oddawania moczu.

Ponadto brak miesiączki w terminie może być związany ze stresem, zmianą odżywiania, nadmiernym wysiłkiem bądź odległymi podróżami. Stosunek z zabezpieczeniem nie powinien doprowadzić do ciąży, lecz dla pewności proszę wykonać test ciążowy. Proszę również odwiedzić lekarza, gdyż infekcje trzeba leczyć.

Więcej informacji o infekcjach dróg moczowych znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-drog-moczowych-podstawowe-informacje.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zapalenie-pecherza-moze-byc-przyczyna-spozniajacego-sie-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-pecherza-moczowego-a-brak-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.