Spóźniający się okres a zakażenie układu moczowego

Witam.
Mam na imię Natalia i mam 16 lat. Od sierpnia spóźnia mi się okres. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Trzy tygodnie temu współżyłam z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Przez tydzień co 5min chodziłam oddawać mocz i przy tym miałam pieczenia. Po jakimś czasie problem ten minął niestety okresu nie mam już dwa tygodnie i czasami kuje mnie lewy a czasami prawy jajnik i boli mnie tez podbrzusze. W brzuchu czuje tez takie uczucie ciepła i wydobywa mi się przezroczysty śluz.
Czy mogę być w ciąży?

Witam!

Powyższe dolegliwości (częste oddawanie moczu z towarzyszącym pieczeniem) są charakterystyczne dla zakażenia układu moczowego. Pobolewania brzucha mogą świadczyć o tym że infekcja rozszerzyła się z cewki na pęcherz moczowy. Proponuję kupić w aptece lek odkażający drogi moczowe (np.furagin lub urosept) i zastosować według instrukcji zawartej w ulotce. Jeżeli leczenie nie przyniesie poprawy, należy zgłosić się do lekarza - być może konieczne będzie zastosowanie antybiotyku.

Nie do końca zrozumiałam jak dokładnie wyglądają zaburzenia miesiączkowania - czy miesiączka w ogóle nie pojawiła się od sierpnia, czy od tego miesiąca cykle są nieregularne a obecna miesiączka spóźnia się 2 tygodnie?

W pierwszym przypadku należy zgłosić się do lekarza ginekologa. Brak krwawienia od ponad 6 miesięcy jest dość niepokojący.

Jeżeli miesiączki się utrzymują, tylko są nieregularne, nie jest to tak niepokojące. W pierwszych latach miesiączkowania cykle mogą być różnej długości. Z drugiej strony na opóźnienie krwawienia może wpłynąć wiele czynników takich jak stres przeziębienie (w tym zakażenie dróg moczowych), gorączka, odchudzanie.

Ponieważ stosunek odbył się bez zabezpieczenia, możliwe że doszło do ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.