Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Z jakim lekarzem skonsultować brak siły w nogach?

Witam od jakiegos czasu jezdzadz na rowerze nie mam tzw mocy w miesniach nie mam sily pedalowac wole zejsc z roweru i go prowadzic do tej pory b. Duzo jezdzilem na rowerze ok 20 km dziennie niewiem do ktorego lekarza sie udac wchodzadz po schodach odczuwam bol i ledwo wychodze na 3 pietro mam 43 lata
MĘŻCZYZNA, 43 LAT 3 tygodnie temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle mięśniowe i osłabiona siła mięśni nóg mogą wskazywać na co najmniej kilka schorzeń, poczynając od zaburzeń wodno-elektrolitowych, wynikających z niedoboru potasu i sodu. To dotyka często sportowców oraz osoby intensywnie ćwiczące.

Odsyłam do artykułu, zachęcam do wnikliwej lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/elektrolity.

Niestety może osłabiona siła mięśni nóg też wskazywać na poważne choroby, wymagające niezwłocznego skonsultowania się z reumatologiem bądź neurologiem.

Osłabienie siły mięśniowej może powodować niedowłady, a w dalszej kolejności nawet porażenie mięśni. Neurolog powinien ustalić, czy nie doszło do uszkodzenia na poziomie górnego lub dolnego neuronu ruchowego, z kolei reumatolog powinien ocenić, czy dolegliwości nie mają związku ze chorobami stawów.

Niestety chorób związanych z osłabieniem siły mięśniowej czy bólami mięśni jest bardzo dużo – dlatego sugeruję wizytę u internisty. Zebranie szczegółowego wywiadu, a także badania z krwi powinny pomoc w ustaleniu kierunku dalszej diagnostyki oraz określeniu, do jakiego specjalisty należy Pana skierować.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bole-miesni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy