Z kim skonsultować uczucie zatkanego ucha?

Witam, Internista zdiagnozował u mnie anginę bakteryjną, czyli zaczerwienione gardło, spływanie wydzieliny z nosa w gardle, ból gardła, suchy kaszel, gorączka 38 stopni i uczucie zatkanego prawego ucha. Ból gardła minął, gorączka również i gardło nie jest zaczerwienione, ale mimo stosowania antybiotyku Augumentin 875mg 125mg co 12h jedna tabletka, to z uchem nie ma dalej poprawy. Wciąż mam uczucie zatkanego ucha i uczucie dzwonienia? Szumu w prawym uchu, oraz pogorszony słuch. Antybiotyk Augumentin i krople do nosa Pronasal 2x1 kończę za 2 dni i powinienem zgłosić się do laryngologa, czy wrócić do internisty, czyli lekarza prowadzącego? Co do ucha to nie zauważyłem żadnej ropy, wydzieliny itp uczucia.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam,



w opisanej sytuacji wskazana wizyta kontrolna do lekarza prowadzącego który jeszcze raz wykona przegląd jamy ustnej i ucha porównując z wcześniejszym badaniem przedmiotowym gdy okaże się, że stan wymaga konsultacji specjalisty laryngologa to na pewno zostanie Pan do niego skierowany.



Gdyby okazało się, że po wizycie u lekarza prowadzącego nadal są dolegliwości które Pana niepokoją proszę udać się do Laryngologa w celu konsultacji.



Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Uczucie zatkanego ucha

Witam ,mój chłopak ma problem z lewym uchem ma uczucie zatkanego choć jest czyste,czy to może być coś z ciśnieniem w trąbce słuchowej przez to żle mu funkcjonować.Czy musi iść do otolaryngologa czy jest na to inny sposób.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Z kim skonsultować takie zmiany w kręgosłupie?

Co robić i gdzie się udać gdy są takie zmiany w kręgosłupie szyjnym. Ból promieniuje do lewej ręki . Mąż ma 39 lat. MR kręgosłupa szyjnego Badanie wykonano w sekwencjachFSE (T1-sag i ax)FR-FSE (T2-sag i ax) oraz IR-FSE/STIR (T2-sag) bez wzmocnienia kontrastowego. Spłycenie fozjologicznej lordozy szyjnej. Drobne nierówności blaszek granicznych i osteofitoza krawędzi trzonów kręgów . Wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno- degeneracyjne tarcz międzykręgowych z obniżeniem wysokości tarczy C6-C7 . Na poziomie C6-C7 widoczna tylna przyśrodkowo- lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej wynikająca dokonałowo na maksymalnie 4 mm modelująca- uciskająca worek oponowy i lewy korzeń nerwowy C7 w zwężonym lewym zachyłku bocznym kanału i lewym otworzę międzykręgowym . Natomiast na poziomie C5-C6 widoczna niewielka tylno- prawoboczna wypuklina tarczy miedzykregowej wynikajaca dokonałowo na maksymalnie 2 mm modelująca - uciskająca worek oponowy i prawy korzeń nerwowy C6 w zwężonym prawym zachyłku bocznym kanału. Rezerwa plynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zmniejszona na poziomie C6-C7 rdzeń kręgowy nieco modelowany od strony lewej. Na pozostałych poziomach rezerwa plynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zachowana, rdzeń kręgowy bez cech ucisku, czy też modelowania, w całym badanym odcinku bez wyraźnych zmian ogniskowych. Niewielka artroza w stawach międzykręgowych . Innych zmian badaniem MR nie stwierdza się.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.



Przedstawiony opis badania wymaga konsultacji z lekarzem neurologiem który przeprowadzi badanie neurologiczne które pozwoli na ocenę objawów klinicznych i odpowiednich zaleceń.

Na wizytę proszę zabrać ze sobą płytkę która dla dobrego neurologa ma większą wartość niż opis badania.



Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk





0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty