Zabezpieczenie przy zwymiotowanej tabletce antykoncepcyjnej

Witam. Mam taki problem. W niedzielę kochałam się z partnerem. Wieczorem wzięłam tabletkę. W poniedziałek wieczorem wzięłam następną tabletkę antykoncepcyjną, lecz ją zwymiotowałam. Nie minęły 4 godziny, więc wzięłam następną tabletkę. Była to moja 20 tabletka, więc we wtorek po prostu przyjęłam ostatnią czyli 21. Czy jestem zabezpieczona? Dziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli wcześniejsze tabletki z blistra przyjmowała Pani regularnie, nie ma powodu do niepokoju. Była Pani zabezpieczona.

Pozdrawiam.