Zabieg EVLT a podróż samochodem

Witam.21.05 mam zabieg EVLT na żylaki w lewej nodze,25.05 czeka nas podróż 650 km samochodem.Czy powinnam przełożyć wyjazd?

Na pewno należy jechać w pończochach II klasy ucisku, i robić częste przerwy (co 1-2 h) w podróży, celem wstania i chodzenia. Swoje wątpliwości najlepiej przedyskutować z chirurgiem, który będzie Panią operował.