Zabieg fistulotomii u 38-letniej osoby

Witam. Jestem po operacji fistulotomi (przetoki prosta miedzyzwieraczowa) . Layout i hemostaza. Operacja była 3 dni temu i juz wypadł mi drugi opatrunek. Z rany wydostaje się kał i dziś było odrobinę ropy. Czy to normalne? Jakich komplikacji mogę się spodziewać i na co uważać aby ładnie się goiło ? Jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu? Mam nasiadowki z nadmanganianu, Octenisept, lactulosa i argosulfan po laserze . Pozdrawiam i dziękuję

Aleksander Ropielewski

Takie objayw mogą występować i nie muszą być niepokojące. Wszystko zależy od stanu miejscowego, Dopiero po ocenie rany podczas badania mógłbym to stwierdzić jednoznacznie. W przyadku wątpliwości prosze skontaktować się z lekarzem operującym.