Zabieg plastyczny z wycięciem i pokryciem płatami skórno-podskórnymi

Dzień dobry,28.08.miałam wycinanego nerwowłókniaka na twarzy przy brodie i na szyji z tąd moje pytanie jak długo może utrzymywać sie opuchlizna i drętwośc tego miejsca na szyji zagoiło sie dobrze ale na brodzie dalej odczuwam ból i mam zdrętwiałe to miejsce nie wyrażnie mówię i mam problem z otwarciem buzi miałam zabieg plastyczny z wycięciem i pokryciem płatami skórno podskórnymi z sąsiedztwa? bardzo dziękuje za odpowiedz

Każdy zabieg plastyczny powoduje uszkodzenia powierzchownie przebiegających nerwów czuciowych. Na powrót czucia trzeba czekać nawet i do 6 miesięcy. Naczynia pod skórą też muszą na nowo wytworzyć drogę odpływu chłonki. Pani zadaniem jest samodzielne ćwiczenie mięśni twarzy i taka rehabilitacja może pomóc w szybszym powrocie utraconych funkcji.