Strach przed powikłaniami operacji plastycznych

Witam! Mój problem związany jest z moim nosem. Od zawsze był duży i brzydki, ale dwa lata temu miałam wypadek, po którym mój nos dodatkowo się skrzywił. Jestem już prawie zdecydowana na operację plastyczną, ale strasznie się boję komplikacji. Dlatego chciałabym zapytać, jakie jest ich ryzyko?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wszystkie zabiegi chirurgiczne, w tym operacje plastyczne, niosą ze sobą pewne ryzyko. Operacje twarzy, w tym operacje nosa wiążą się z zagrożeniem uszkodzenia nerwu twarzowego, oraz ze zmianą ryzów twarzy. Podczas korekcji nosa może też dojść do perforacji przegrody nosowej, krwotoku, oraz utraty węchu. Zastosowanie znieczulenia może wywołać u pacjenta reakcję alergiczną na środek znieczulający, której objawami są problemy z oddychaniem, wysypka, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Zanim poddasz się operacji, poszukaj dobrego chirurga. Doświadczenie osoby przeprowadzającej operację znacznie zmniejsza ryzyko komplikacji.

Każdy zabieg nawet najmniejszy niesie za sobą ryzyko powikłań i tego nie można zmienić to są prawa statystki dlatego uczciwe informujemy pacjentów o szansie na wystąpienie powikłań. W literaturze medycznej znany jest fakt że doświadczenie chirurga wykonującego operację jest niezależnym czynnikiem rokowniczym, ale po prostu mówiąc im bardziej doświadczony i kompetentny chirurg plastyczny tym lepsze wyniki operacji i mniejsza szansa na wystąpienie powikłań Najważniejsze to porozmawiać ze specjalistą aby dać sobie i jemu szansę na właściwe przygotowanie.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły.
Wizytę można umówić drogą emailową kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski