Zabiegi rehabilitacyjne po operacji artroskopii barku

Dzień Dobry Za miesiąc mam mieć operację artroskopię barku-prawy naprawa uszkodzenia obrąbka.Chciałem zapytac bo troszke się martwię czy po operacji rechabilitacja musi być wykonywana natychmiast po operacji czy za kilka tygodni.Bardzo proszę podać mi jakie ćwiczenia należy wykonywać po takim zabiegu czy jest możliwość ćwiczenia w domu czy wyłączie z rehabilitantem.Jak długo należy nosić orteze ,wiem że wszystko zależy od wyniku operacjijednak proszę o jakieś wskazówki.Dziękuję

Rehabilitacja po operacji musi być nadzorowana przez lekarza operującego i dostosowana do stanu stawu i rodzaju operacji. Zwykle rozpoczyna się ją w tygodniu pooperacyjnym. Rehabilitacja przebiega pod kontrola rehabilitanta, jednak ćwiczyć należy również samemu w domu. Ortezę nosi się zwykle kilka tygodni i zdejmuje do ćwiczeń.