Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie zalecenia po artroskopii?

Jestem 2 tyg. po artroskopii (wycięcie rogu tylnego łąkotki przyś., usunięcie fałdu maziowego i torbieli okołołąkotkowej). Lekarz operujący powiedział ,że mam chodzić 3 tyg w ortezie 30stopni kule. Lekarz z przychodni do której teraz chodzę na kontrole mówi ,że co tydzień mam zwiększać kąt o 10stopni kule aż do 90stopni(to bardzo długo). Jeszcze inny ,że orteza nie jest potrzebna a kule nosić przez 5 tygodni.. Nie wiem już co robić, ile nosi się tą orteze ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję stosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg

0

Przede wszystkim polecam aby zaufać opinii lekarza operującego (odpowiada za operację i jej wynik). Natomiast konieczna jest fizjoterapia, która przygotuje nogę do obciążania. Brak systematycznych ćwiczeń (kilka razy dziennie) znacznie wydłuża czas powrotu do sprawności a nawet może uniemożliwić powrót do pełnej sprawności.
Ortezę należy nosić wg. wskazań lekarza prowadzącego. W czasie ćwiczeń w domu można zdejmować. Obciążanie kolana tylko w ortezie, ćwiczenia bez ortezy.
W literaturze fachowej są konkretne schematy działań po tego typu operacjach.

Pozdrawiam
Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy