Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia depresyjne z lękiem u 21-letniej osoby

Witam. Mam 21 lat i cierpię na zaburzenia depresyjne z lękiem. Od około roku przyjmuję clorazepat z powodu ataków paniki. Jestem teraz w trakcie odstawiania leku. Od kilkunastu dni obserwuję objawy takie jak osłabienie, zmęczenie, ciągłe zawroty głowy, uczucie ciężkości lub lekkości w głowie, dreszcze, lęki, bóle mięśni i stawów, bladość, drżenie, parestezje. Nie jestem pewna, czy to objawy odstawienne benzodiazepin, czy może coś poważniejszego. Powinnam się martwić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Mogą to być objawy odstawienia beznodiazepin.
Ale!
w tego typu schorzeniu same benzodiazepiny są nieskuteczne, raczej stosuje się je krótko ( niektórzy psychiatrzy dużej) zanim zacznie działać właściwy lek przeciwdepresyjny.
w tego typu schorzeniu niezbędna jest psychoterapia

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy