Stosowanie leku Alprox na ataki paniki podczas lotu samolotem

We wtorek lecę samolotem do Grecji , a mam zaburzenia lękowe. Czy można przez lotem wziąć lek o nazwie Alprox? Moja lekarka powiedziała że ten lek można brać gdy dostanę ataku paniki ponieważ działa natychmiastowo.. Ale kwestia jest tego typu czy można brać go gdy będzie się lecieć samolotem?

Witam Panią,

Lek alprazolam jest preparatem z grupy benzodiazepin, o stosunkowo szybkim (ale krótkotrwałym) działaniu przeciwlękowym. W przypadku lotu samolotem można zastosować go zarówno krótko przed wylotem, jak i w czasie lotu - gdyby pojawił się silny napad lęku. Jesli zdecyduje się Pani zażyć lek kilkakrotnie, w krótkich odstępach czasowych, to nie zaleca się jednak przekroczenia dawki 1mg/ 24 h.

Pozdrawiam!

lek przed lataniem mozna wyleczyc w czasie jednej sesji...leki go tylko tlumia i to z roznym skutkiem, za to maja skutki uboczne...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza