Paniczny lęk przed lotem samolotem u kobiety

Boję sie latać samolotem. Strach jest okropny, myślę o tym 3 miesiace przed wylotem codziennie. Z kazdym kolejnym lotem wydaje mi sie, że strach jest coraz wiekszy. Myśle o tym ze zmarnuje dzieciom zycie jak spadniemy. Co rok obiecuję sobie, że to ostatni raz ale robię to dla męża, dzieci, zeby zobaczyły kawałek świata. Ja również ciesze się każdym zaliczonym miejscem na ziemi i chce więcej ale co moge zrobić by znosić lot bez płaczu, paniki , bólu w klatce piersiowej. Na terapie juz zapozno

Dzień dobry!

Właściwym kierunkiem jest właśnie psychoterapia. Zawsze przed lotem można wspomóc się także farmakologicznie, ale kluczem jest praca nad sposobem myślenia, przeżywanymi emocjami, nauka samodzielnej relaksacji, treningiem nowych umiejętności itp. - na czym polega np. terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam!

moi klienci w wiekszosci lecza taki lek na podwojnej konsultacji.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza