Zaburzenia lękowe po gwałcie

Jeśli jest sytuacja ze nie mam nikogo,jestem samotna nie ma kto mi pomoc a bardzo boje się wyjść z domu po gwalcie to co w takiej sytuacji? Od momentu zdarzenia minęło 2tygodnie a ja nie jem nie spie.brak mi sił..

Proszę zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej, w której otrzyma Pani niezbędną pomoc i wsparcie psychologiczne.

Pojawiły się u pani naturalne reakcje przerażenia po tym co się stało i zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Natomiast nie należy zwlekać z decyzją o podjęciu interwencji w tej sprawie. Trzeba sobie pomóc. Proszę spróbować zadzwonić do specjalistów, którzy zachowując delikatność, będą starać się pani jak najlepiej pomóc. Krok po kroku podpowiedzą co pani powinna zrobić. Proszę się nie bać, bez wsparcia taka trauma może pogłębiać poczucie krzywdy i przybierać bardzo niebezpieczne konsekwencje. Poniżej podaję telefony kontaktowe:

STOP - telefon Centrum Praw Kobiet dla kobiet dotkniętych przemocą i dyskryminacją
(pn.-pt. 10-15)

Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" (przemoc, przemoc w rodzinie, przemoc w relacjach)
801 120 002 – telefon zaufania (czynny od pon. do sob. 8.00–22.00, niedz. i święta 8.00–16.00)
niebieskalinia@niebieskalinia.info – poradnia mailowa
22 250 63 12 – telefon dla specjalistów (czynny środy – 10.00–13.00)
koordynatorzy@niebieskalinia.info – poradnia mailowa dla specjalistów

Warto poszukać gabinetu psychologicznego pracującego online (przez skype). Uzyska Pani wsparcie, a także fachową pomoc psychologiczną, konieczną w sytuacji po traumie.