Zaburzenia miesiączki a Duphaston

Witam. Mam 20 lat i od paru miesięcy mam zaburzenia miesiączkowania. Byłam u ginekologa , przepisał Duphaston na wywołanie miesiączki. Pojawiła się od razu po skończeniu kuracji. Lecz od tamtej pory, czyli ok 3 miesiące znów nie mam okresu. Udałam się do ginekologa, kazał zrobić mi badania prolaktyny, oto wyniki: 10,180ng/ml, a godzinę po zażyciu MCP prolaktyna wynosi 109,800ng/ml. Czy wynik ten jest prawidłowy ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Sądzę, że konieczne będzie wykonanie RM przysadki mózgowej.