Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia nastroju i płaczliwość

Witam. Od prawie dwóch miesięcy z małymi przerwami nie wiem co się ze mną dzieje... . Jestem przygnębiona, często płaczę i wpadam we wściekłość. Mam takie dni, że nerwy strasznie mi wojują, nie mogę się uspokoić. Robi mi się gorąco, słabo... . Mama mówi, że mogą to być początki depresji. Stosuję Pramolan, ale to nic nie daje. Mama dała mi Rudotel. Czy on mi pomoże? Muszę jakoś wytrwać do wtorku, bo wtedy mam wizytę u psychiatry. Pozdrawiam.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Leki mogą Pani pomóc wyciszyć się, ale warto także pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty żeby przyjrzeć się co takiego dzieje się w Pani życiu skoro problemy z nerwami są od 2 miesięcy. Może wydarzyło się wtedy coś istotnego. Warto na tego typu problemy patrzeć nieco głębiej - emocje z czegoś wynikają. Koncentracja na samych objawach nie przynosi rozwiązania. Lepiej docierać do przyczyny problemów.

0

Witam Panią. Trochę mnie niepokoi fakt, że Pani mama występuje w roli specjalisty stawiając Pani diagnozę i podając Pani leki. Domyślam się, że jest to podyktowane troską o Pani samopoczucie, ale jednak jest to kompetencja lekarza psychiatry. Kolejność jest taka. Lekarz specjalista psychiatra powinien postawić diagnozę. Kolejnym krokiem z jego strony to zalecenie ewentualnej farmakoterapii. Lekarz psychiatra może Panią również skierować do psychologa, żeby została Pani objęta oddziaływaniami psychologicznymi. Na podstawie Pani opisu mogę stwierdzić, że "coś" doprowadziło do rozregulowania Pani układu nerwowego. Niezbędne jest zastosowanie specjalistycznego leczenia w krokach, które Pani opisałem. Pozdrawiam Panią.
www.piotrantoniak.pl

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Dzień dobry, przyczyny pani stanu mogą być różne - proszę o nich dokładnie opowiedzieć lekarzowi psychiatrze, ale jednocześnie zachęcam do całościowe diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty. Mając całościowa diagnozę będzie pani mogła podjąć decyzję co do dalszych kroków postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy