Zmiany w zachowaniu i obniżenie nastroju

Witam. W ostatnoch miesiącach zauważyłam u siebie zmiany w zachowaniu. Mam problemy ze zorganizowaniem się, zaplanowaniem czegokolwiek, nauką (jestem w klasie maturalnej). Często płaczę, mam myśli samobójcze. Dodatkowo mam od jakiegoś czasu manię liczenia liter w zdaniach czy wyrazach. Czy powinnam zgłosić się do lekarza?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Mgr Malwina Huńczak
Mgr Malwina Huńczak Psycholog, Wrocław
37 poziom zaufania

Tak, zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem, najlepiej psychiatrą (ewentualnie lekarzem pierwszego kontaktu). Może Pani umówić się na konsultację prywatnie lub w przychodni NFZ. Na podstawie profesjonalnego wywiadu lekarz psychiatra będzie miał możliwość postawienia diagnozy i zalecenia dalszych kroków postępowania. Pozostawanie bez żadnego wsparcia w stanie, który Pani opisuje, jest niebezpieczny dla Pani zdrowia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Dr Daniel Melerowicz
Dr Daniel Melerowicz Psycholog, Katowice
60 poziom zaufania

Dzień dobry, zachęcam panią do konsultacji psychologicznej. Psycholog ustali jakie mogą być przyczyny pani problemów oraz zaleci dalsze kroki postępowania. Może to być psychoterapia i/lub konsultacja u innego specjalisty np. lekarza. Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty