Zaburzenia nastroju, koncentracji i pamięci

Mój nastrój uległ pogorszeniu kilka temu.. Momentami bywa lepiej- wychodzę z domu, jestem w stanie wykonać codzienne czynności(ubrać się, umyć).Coraz częściej są dni, że nie mam na nic siły, a najdrobniejsza czynność to katorga. Bardzo cierpię i nie umiem sobie pomóc.. Czy to dobry moment by udać się do psychiatry ? Dodam, że największy problem sprawia mi nauka NAJGORSZE w tym wszystkim to iż nie potrafię myśleć jak dawniej,podejmować prostych decyzji, nie umiem się już koncentrować, pomocy

Polecam zgłosić się na wizytę do psychologa/psychoterapeuty i z nim omówić Pani dotychczasowe doświadczenia, odczucia itd. Także podczas takiej wizyty zdecydujecie jakie podjąć kroki terapeutyczne - czy przydatna będzie również konsultacja lekarska z psychiatrą, czy też nie. Powodzenia!

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry. Podobne objawy mogą znamionować zarówno poważny kryzys, przemęczenie, stres, potrzebę zmian, ale także zaburzenia z kręgu depresji. Diagnostyka będzie podstawą podjęcia leczenia (psychoterapii, farmakoterapii), które pozwoli sobie poradzić z trudnościami.