Zaburzenia oddychania przy nerwicy

Od kilku dni mam uczucie jakby mi się ciężko oddychało. Zastanawiam się czy problem jest prawdziwy czy może to wymysł mojej głowy i nerwica? Cały czas o tym myślę i cały czas mi się wydaje, że mnie dusi, że się gorzej oddycha. Jednak mimo tych objawów mogę swobodnie iść i sobie biegać, uprawiać sport? Czy to możliwe, że może być duszno, ciężko oddychać a mimo to uprawiać swobodnie sport? Jakie badanie ewentualnie wykonać? Co to może być?

W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania. Jeśli wyjdą w porządku, warto pomyśleć o wizycie u psychologa i przyjrzeniu się temu, co dzieje się w Pana życiu, że pojawiają się takie problemy.