Zaburzenia psychologiczne a bolesność odbytu

Dzień dobry mam 40 lat i proszę o pomoc. Mam bardzo wstydliwy problem o którym ciężko i wstyd mi rozmawiać.Ale muszę to opowiedzieć bo moje dolegliwości trwają już 4 miesięcy. Mianowicie w połowie października 2014 roku zaczolem wkładać sobie w odbyt różne przedmioty, warzywa, grube, długie, różne ,robiłem to dosyć często.od tamtego czasu zaczął boleć mnie brzuch w dole, wstydzilem się z tym pójść do lekarza i o tym powiedzieć ból się utrzymuje do dnia dzisiejszego Ale w różnych częściach brzuch

Nie należy się wstydzić, tylko koniecznie trzeba skorzystać z porady lekarza specjalisty. Dolegliwości bólowe w jamie brzusznej mogą świadczyć o tym iż doszło do uszkodzenia tkanek lub rozwinął się stan zapalny co może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej zapobiec poważnym komplikacjom, niż później borykać się z poczuciem winy, gdy będzie trzeba zmagać się z poważną chorobą.