Zaburzenia snu przy nerwicy

witam serdecznie. mam 22 lata i od 14roku zycia cierpie na nerwice. mialam bardzo ciezkie dziecinstwo. Od dawna mam problemy ze spaniem. Noie moge zasnac. A gdy juz zasne to tylko na pol godzinki i to tyle. Dzisiaj juz jestem druga dobe na nogach. Lekarz zalecił mi branie lekow. Jest to Estazolam TZF. z napadami nerwicy radze sobie rowziez jak zażyje Relanium bo nic innego mi nie pomaga. Czy powinnam zapisac sie na terapie do psychologa?

Psychoterapia najczęściej jest optymalnym i podstawowym sposobem leczenia nerwicy. Leki też bywają przydatne, gdyż mogą przynieść ulgę objawową. Jednak wymienione przez panią leki obciążone są ryzykiem uzależnienia, ale tez z czasem tracą swoją efektywność i dla uzyskania dobrego efektu konieczne bywa zwiększanie dawki (co nasila ryzyko uzależnienia). W przypadku farmakoterapii nerwicy dysponujemy bezpieczniejszymi lekami jak na przykład te z grupy SSRI.