Witam.
Sytuacja o której Pan pisze wydaje się na tyle zagrażająca dla Pana syna, że wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest niezbędna. Lekarz ten przeprowadzi wywiad, po czym skieruje na odpowiednie badania oraz do innych specjalistów. Jakakolwiek farmakoterapia może być zalecona wyłącznie po osobistej konsultacji z odpowiednim specjalistą.
Życzę powodzenia,
Michał Pyter
Dzień dobry, z pana opisu wynika, że syn cierpi nie tylko na problemy somatyczne (konieczna jest wizyta u lekarza) ale również pojawiają się stany depresyjne oraz prawdopodobne uzależnienie od alkoholu. Zachęcam więc jednocześnie do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Pozdrawiam.
Z opisu problemu wynika, że syn ma poważne problemy zdrowotne natury psychicznej i fizycznej, które są konsekwencją uzależnienia. Wskazana jest wizyta w Poradni, czy też Ośrodku terapii uzależnienia od alkoholu - u psychiatry i specjalisty terapii uzależnień. Stosowanie leków może zalecić wyłącznie specjalista po rozmowie z pacjentem.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna
Witam Pana. Biorąc pod uwagę Pana wiek zastanawiam się w jakim wieku jest Pana syn. Jeśli to nie jest pomyłka z Pana wiekiem to syn jest bardzo młodą osobą a to ma bardzo duże znaczenie w szybkości procesu uzależniania się. Przede wszystkim proszę nie diagnozować syna na własną rękę. W tej sprawie jest potrzebny specjalista terapii uzależniania od alkoholu. To co Pan opisuje kiedy syn nie jest pod wpływem alkoholu to mogą być objawy odstawienne (zespół abstynencyjny) a nie objawy nerwicowe. W żadnym wypadku proszę też nie podawać żadnych leków na własną rękę (relanium). Jeśli syn trafi do specjalisty terapii uzależnień możliwa będzie również konsultacja lekarska. Jeśli syn nie jest pełnoletni może Pan jako opiekun prawny umieścić go na takim leczeniu. Jeśli jest pełnoletni to można złożyć wniosek do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, która może rozpocząć procedurę zobowiązania do leczenia. Nadmienię, że to jest pomoc a nie krok przeciwko Pana synowi. Pozdrawiam Pana
www.piotrantoniak.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nadużywanie alkoholu i omamy – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Popijanie alkoholu przez syna – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Bóle pod żebrami i spożywanie alkoholu – odpowiada Mgr Marta Widera-Kędryna
- Stosowanie leków na serca i nadużywanie alkoholu – odpowiada Mgr Marta Widera-Kędryna
- Nadużywanie alkoholu przez rodziców – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Nadużywanie alkoholu a zespół Otella – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- W jaki sposób skończyć z uzależnieniem od alkoholu? – odpowiada Dr n. med. Bohdan Tadeusz Woronowicz
- Nadużywanie alkoholu przez matkę – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Uzależnienie od alkoholu u syna – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Nadużywanie alkoholu a problemy rodzinne – odpowiada Mgr Justyna Jamroz
artykuły
Ośrodki leczenia alkoholizmu
Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą,
Pojawia się, gdy rezygnują z alkoholu. "Większość przecierpi to w domu"
Wąż w dotyku jest bardzo miękki, ciepły, milutki,
Uzależnienie od leków uspokajających i nasennych
Trudności ze snem czy bezsenność to niestety rzecz