Nadużywanie alkoholu i nerwice u syna

Witam.Mam problem z synem jest bardz skryty mało mówi przez rok nie pił alkoholu bo brał leki na wrzoda dwunastnicy i wątrobe.Nie sypiał po nocach bo jest bardzo nerwowy,wziął się za picie niby go to uspakaja,ale stał się inny ma omamy,mówi że nie zależy mu na życiu jak nie pije ma drgawki i nerwice,nie wiem co mam zrobić nie chce iśc do szpitala.Może pomogło by relanium prosze mi doradzic,bo boję się o niego aby gorzej nie wpadł w nałóg

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Sytuacja o której Pan pisze wydaje się na tyle zagrażająca dla Pana syna, że wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest niezbędna. Lekarz ten przeprowadzi wywiad, po czym skieruje na odpowiednie badania oraz do innych specjalistów. Jakakolwiek farmakoterapia może być zalecona wyłącznie po osobistej konsultacji z odpowiednim specjalistą.
Życzę powodzenia,
Michał Pyter

Dzień dobry, z pana opisu wynika, że syn cierpi nie tylko na problemy somatyczne (konieczna jest wizyta u lekarza) ale również pojawiają się stany depresyjne oraz prawdopodobne uzależnienie od alkoholu. Zachęcam więc jednocześnie do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Pozdrawiam.

Z opisu problemu wynika, że syn ma poważne problemy zdrowotne natury psychicznej i fizycznej, które są konsekwencją uzależnienia. Wskazana jest wizyta w Poradni, czy też Ośrodku terapii uzależnienia od alkoholu - u psychiatry i specjalisty terapii uzależnień. Stosowanie leków może zalecić wyłącznie specjalista po rozmowie z pacjentem.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam Pana. Biorąc pod uwagę Pana wiek zastanawiam się w jakim wieku jest Pana syn. Jeśli to nie jest pomyłka z Pana wiekiem to syn jest bardzo młodą osobą a to ma bardzo duże znaczenie w szybkości procesu uzależniania się. Przede wszystkim proszę nie diagnozować syna na własną rękę. W tej sprawie jest potrzebny specjalista terapii uzależniania od alkoholu. To co Pan opisuje kiedy syn nie jest pod wpływem alkoholu to mogą być objawy odstawienne (zespół abstynencyjny) a nie objawy nerwicowe. W żadnym wypadku proszę też nie podawać żadnych leków na własną rękę (relanium). Jeśli syn trafi do specjalisty terapii uzależnień możliwa będzie również konsultacja lekarska. Jeśli syn nie jest pełnoletni może Pan jako opiekun prawny umieścić go na takim leczeniu. Jeśli jest pełnoletni to można złożyć wniosek do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, która może rozpocząć procedurę zobowiązania do leczenia. Nadmienię, że to jest pomoc a nie krok przeciwko Pana synowi. Pozdrawiam Pana
www.piotrantoniak.pl