Zaburzenia zachowania i nastroju oraz częste uderzenia gorąca u 50-latk

witam mam nietypowe pytanie dotyczy ono mojej mamy ktora ma 50lat i napewno przechodzi menopauze. najbardziej mnie to nie pokoji ze nic nie robi zeby jakos zaczac sie leczyc. zaowazylam tez ze od pewnego czasu zachowuje sie dosyc dziwnie ciagle sie kloci z rodzina i otoczeniem, raz sie smieje a za 5minut placze skarzy sie na dosc czeste uderzenia goraca. moje pytanie czy menopauza moze zagrazaz mojej mamie w rownowadze psychicznej????

Witam,
Kobiety w rózny sposób przeżywaja menopauzę ale czasami farmakoterapia jest koniecznością. Proszę spróbować porozmawiać z mamą o pójściu do lekarza, ponieważ to może znacznie złagodzic wszelkie psychiczne i fizyczne dolegliwosci.
Pozdrawiam

Zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej. Dopiero wykluczenie innych zaburzeń ( w tym neurologicznych) może skierować ku psychologicznym (emocjonalnym) przesłankom trudności. Wówczas będzie można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.