Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płacz bez powodu, samookaleczenie oraz myśli samobójcze

Placze bez powodu luz z kazdej drobnej rzeczy co mi jest?Zamykam sie w pokoju i placze,juz drugi raz okaleczylam sobie z tego powodu reke nozem.Gdy mama sie zapyta "i czego ty znowu ryczysz" rycze jeszcze bardziej.Czesto gdy cos nie milego powiem,z wyrzutami sumienia placze.Za kazdym razem mam mysli samobojcze.Oczywiscie,ze sa niekiedy chwile gdy sie smieje ze znajomymi.Chce isc do psychologa ale boje sie jak zareaguje na to mama wiem,ze napewno powie:"co ty znowu wymyslasz".I mi nie pozwoli.15l
ponad rok temu

Psychologia międzykulturowa

Witam serdecznie,
Pamiętaj, że mama nie musi wyrazić zgody na to, abyś skorzystała z pomocy psychologa. Możesz pójść sama - spróbuj na przykład w poradni psychologiczno - pedagogicznej.
Jednak moim zdaniem warto byłoby się zdobyć na szczerą rozmowę z mamą - wytłumacz jej, że sama martwisz się o swój stan, powiedz jej o autoagresji. Taka rozmowa oraz zaangażowanie mamy w Twoje problemy da Ci wsparcie, którego teraz bardzo potrzebujesz.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Skąd wiesz jak mama zareaguje? Idź z mamą i powiedz jej, że potrzebujesz aby ona powiedziała terapeucie co myśli i czuje w związku z Twoimi zachowaniami.

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy