Płacz bez powodu, samookaleczenie oraz myśli samobójcze

Placze bez powodu luz z kazdej drobnej rzeczy co mi jest?Zamykam sie w pokoju i placze,juz drugi raz okaleczylam sobie z tego powodu reke nozem.Gdy mama sie zapyta "i czego ty znowu ryczysz" rycze jeszcze bardziej.Czesto gdy cos nie milego powiem,z wyrzutami sumienia placze.Za kazdym razem mam mysli samobojcze.Oczywiscie,ze sa niekiedy chwile gdy sie smieje ze znajomymi.Chce isc do psychologa ale boje sie jak zareaguje na to mama wiem,ze napewno powie:"co ty znowu wymyslasz".I mi nie pozwoli.15l
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Pamiętaj, że mama nie musi wyrazić zgody na to, abyś skorzystała z pomocy psychologa. Możesz pójść sama - spróbuj na przykład w poradni psychologiczno - pedagogicznej.
Jednak moim zdaniem warto byłoby się zdobyć na szczerą rozmowę z mamą - wytłumacz jej, że sama martwisz się o swój stan, powiedz jej o autoagresji. Taka rozmowa oraz zaangażowanie mamy w Twoje problemy da Ci wsparcie, którego teraz bardzo potrzebujesz.
Pozdrawiam

Skąd wiesz jak mama zareaguje? Idź z mamą i powiedz jej, że potrzebujesz aby ona powiedziała terapeucie co myśli i czuje w związku z Twoimi zachowaniami.