Wycofanie i samookaleczenia a molestowanie w dzieciństwie

Witam mam 18 lat w dzieciństwie byłam molestowana. Miałam wizyty u wielu specjalistów ale nigdy nie potrafiłam się przed nimi otworzyć więc też nigdy nie otrzymałam odpowiedniej pomocy. Wydarzenia z dzieciństwa bardzo się na mnie odbiły od gimnazjum się okaleczam a od maja tego roku zamknęłam się w sobie boję się chodzić do szkoły nie mogę spać w rodzinnie nie mam wsparcia nawet błahy problem popycha mnie do tego żeby zrobić sobie krzywdę nie wiem już co robić proszę o radę.

Po pierwsze, proszę się nie okaleczać, to jest krzywda, którą Pani sobie wyrządza. Proszę się nie krzywdzić. Proszę skontaktować się z pedagogiem szkolnym, lub psychologiem. Dobrze by było, gdyby mogła Pani poddać się terapii.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Fuergalski
.

Witam!
Warto ponowić próbę psychoterapii. Po ukończeniu 18 lat możesz skorzystać z niej bez zgody rodziców w PZP, Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, Fundacji Dzieci Niczyje. Jeśli trudno Ci na pierwszych wizytach powiedzieć, z czym jest Ci trudno, powiedz terapeucie, że potrzebujesz czasu. Udział w leczeniu będzie wymagać od Ciebie sporego zaangażowania, a skutkiem ma być uporanie się z przeszłością i znalezienie sposobów radzenia sobie z codziennością. Terapia może trwać ok. 2 lata. Bez wsparcia terapeuty Twoje cierpienia mogą niepotrzebnie się przedłużać. Spróbuj możliwie szybko znaleźć pomoc.
Pozdrawiam