Zaburzenia, zawroty w głowie z jednoczesnym słabszym widzeniem

Badania MR mózgowia wykazały w istocie białej i podkorowej rozsiane(co najmniej 20)hyperintesywne ogniska. Aktywnych plag nie stwierdza się". Wit B12 i TSH w normie. Objawy - zaburzenia,zawroty w głowie z jednoczesnym słabszym widzeniem.(około 4mieś.). Teraz (z 2 mies.)poprawa ale uczucie otumienia,czasem brak koncentracji i słabsza kondycja. Czy to SM? Jakie choroby mogą dawać podobne zmiany co SM w badaniu MRI? Jakie ewentualne dodatkowe badania polecacie aby wykluczyć SM? Dziękuję Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje koniecznie udać się do lekarza neurologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Lista chorób, które mogą powodować tego typu zmiany w mózgu jest długa , lista badań jeszcze dłuższa.
Proszę zamiast próbować iść na skróty i diagnozować się przez internet udać się do neurologa mającego doświadczenie w diagnostyce i leczeniu SM.
SM ma ściśle określone kryteria rozpoznania tj wywiad i zgłaszane dolegliwości, objawy, wynik badania pacjenta oraz wynik badania MRI.
Mając te dane można postawić rozpoznanie albo wykonać dodatkowe badania.