Zacieniony lewy kąt przeponowo-żebrowy i płyn w jamie opłucnowej w wyniku badania u 65-latka

Proszę o interpretację badań, mężczyzna lat 65. Zacieniony lewy kąt przeponowo-żebrowy, płyn w jamie opłucnowej, płuca bez zmian ogniskowych, serce niepowiększone.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zacienienie lewego kąta przeponowo-żebrowego poprzez płyn. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka tego płynu. Sugeruję zatem konsultację pulmonologiczną. Skierowanie do specjalisty pulmonologa uzyska Pan od lekarza pierwszego kontaktu.