Zaciskanie powiek i marszczenie brwi u rocznego dziecka

Witam. Mój syn ma rok i 3 miesiące. Od pewnego czasu obserwuję, że zdarza mu się zaciskać powieki, marszczy przy tym brwi. Zdarza się to rzadko, co kilka dni a potem zanika na kilka miesięcy. Widziałam, że robił tak też przez sen. Kiedy zaczyna zaciskać powieki, mówię do niego,ale on w ogóle nie reaguje na moje słowa. Trwa to kilka - kilkanaście sekund. Dodam, że dzieję się to przeważnie kiedy jest zmęczony - czy powinnam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie wskazują na żadne patologie. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.