Zaczerwienienie odbytu

Mój 7-letni wnuczek od miesiąca ma bardzo silne zaczerwienienie odbytu.Mimo częstego mycia tego miejsca nie ma poprawy. Czasami trochę zblednie,ale zaraz powraca bardziej intensywniej. Lekarz rodzinny stwierdziła owsiki, dziecko dostało lekarstwo,ale nic nie pomogło(owsików nie było...błędna diagnoza)za to po tym zaczerwienienie się nasiliło.Proszę coś podpowiedzieć, bo szkoda mi wnuczka. Acha, zaczął mieć problemy z wypróżnianiem.Będę wdzięczna gdybym dostała odpowiedż:

Aleksander Ropielewski

Doraźnie można stosować czopki przeciwko hemoroidom z encortonem i prokainą, które zmniejszą dolegliwości. Poza tym można w pielęgnacji stosować sudocrem. W przypadku dalszego występowania dolegliwości warto skontaktować się z gastroenterologiem lub chirurgiem dziecięcym celem pogłębienia diagnostyki.