Zakwaszenie organizmu podczas różyczki

Czy kiedy dziecko przechodzi różyczkę to czy poza normalnymi objawami może wystąpić zakwaszenie organizmu, kwaśny zapach skóry ? Nigdzie o tym nie piszą przy omawianiu różyczki a mój brat właśnie zachorował i śmierdzi jak ocet. Zastanawiam sie czy to może być objaw innej choroby przy której wystepuje wysypka. Prosze o info bo nie potrafię o tym nic znaleźć na internecie

Witam! Specyficzny zapach potu najprawdopodobniej jest wynikiem ogólnoustrojowej reakcji organizmu na zakażenie. Nie ma powodów do niepokoju.