Zalety stosowania wkładki hormonalnej

Pytanie do ginekologa.Miałam problemy hormonalne po tabl.antykonc-zmiany nastrojów, rozdraznienie,brak libido.Moj lekarz zaproponowal wkladke hormonalna,twierdzac ze nie zawiera estrogenow-a to one glownie powoduja w.wym objawy, czy tak jest rzeczywiscie?nie chce wydac sporych pieniedzy aby usunac wkladke za kilka miesiecy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani wkładka wewnątrzmaciczna hormonalna zawiera progestagen, który powoduje zagęszczenie śluzu, utrudniając plemnikom poruszanie się i połączenie z komórką jajową. Odpowiada również za obkurczanie się błony śluzowej macicy, co utrudnia zagnieżdżenie zapłodnionego jaja. Decyzja jest kwestią indywidualną. Pozdrawiam