Zamiennik leku Ranofren, który nie powoduje tycia

Dzień dobry, od kilku lat leczę się na zaburzenia lękowe (głównie fobia społeczna) oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Biorę 60mg Fluoksetyny EGIS i 5mg Ranofrenu. Zauważyłam, że znacznie przytyłam, mimo, że całe życie byłam bardzo chuda, choć jadłam dużo i niezdrowo. Nie jestem pewna, czy problemy z wagą zaczęły się tuż po przejściu na Ranofren, czy też dłuższy czas po nim, jednak gdy miałam przerwę od tego leku, schudłam ok. 2-3kg. Czy jest zamiennik tego leku, który nie powoduje tycia?

Warto tę sprawę przedyskutować podczas najbliższej wizytyz lekarzem prowadzącym, który zlecał Ranofren. Być może uda się znaleźć odpowiedni dla Pani zamiennik. Niewykluczone, że na przybranie na wadze miały wpływ również inne czynniki (zmiana nawyków żywieniowych, stres, inne przyjmowane leki). O tym wszystkim powinien dowiedzieć się lekarz.

Pozdrawiam, Elżbieta Grabarczyk

http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,

proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który wyjaśni Pani wątpliwości. Zachęcam również do podjęcia psychoterapii, wówczas będzie Pani miała większe szanse na powrót do zdrowia.

Pozdrawiam.