Cena Xarelto a zamiennik leku

Witam, Mam pytanie odnośnie leku Xarelto.. a mianowicie.. ceny Xarelto, ponieważ moja babcia kilka tygodni temu miała udar. Po długiej rehabilitacji i leczeniu wróciła do formy i coraz lepiej sobie radzi. Przepisano jej lek przeciw zakrzepowy o nazwie Xarelto, który nie jest refundowany a cena 14 tabletek Xarelto wynosi ponad 150 zl, Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś zamiennik Xarelto? Cena Xarelto jest zbyt wysoka na moje możliwości. Interesuje mnie zamiennik o podobnym działaniu ale w niższej cenie??? Proszę nie zrozumieć mnie źle. Bardzo kocham babcię i chcę dla niej jak najlepiej. Jednak nie zarabiam dużo, a i babcia nie ma pokaźnej emerytury. Czy w ogóle istneije zamiennik leku Xarelto w niższej cenie, który babcia mogłaby przyjmować bez obaw? Cena Xarelto jest duża, a lek trzeba przyjmować regularnie. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety Xarelto nie ma zamienników. Lek ten niestety nie jest refundowany dla chorych po udarze. Jeśli chcą Państwo zrezygnować ze stosowania leku sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym, który zmieni lek na inny lek przeciwzakrzepowy.