Zamknięcie laserowe naczynek a trwałość efektu

Witam. Mam niestety cerę naczynkową. Słońce, wiart, zimno, stres powoduje zaczerwienienie policzków i nosa. Czasami nawet samoczynnie się czerwienią, bez powodu. Próbowałem wszystkiego, byłem u 2 dermatologów, niestety nic nie pomogło. Zdecydowałem się na zamknięcie laserowe. Mam tylko dylemat czy zrobić to u kosmetyczki, czy u dermatologa. U kosmetyczki kosztuje dużo mniej. Chciałem zapytać na jak długo jest to skuteczne? Co ile zaleca się po wyleczeniu powtarzać, żeby rumień nie powrócił?

Zdecydowanie polecam wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. proszę pamiętać, że kosmetyczka wykonuje zabiegi, natomiast w razie wystąpienia jakichkolwiek powikłań leczyć będzie je lekarz. Skuteczność zabiegu zależy od typu użytego lasera (osobiście polecam CynoSure, Fotona, Gemini) i Pani indywidualnych skłonności oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych (stała ochrona przeciwsłoneczna, unikanie znacznych różnic temperatur, odpowiednia dbałość o cerę w domu itd.). Generalnie zabieg zamykania naczynek na twarzy w przypadku cery naczynkowej trzeba powtarzać co około 6 miesięcy. Na początku leczenie może być konieczność wykonania 2-3 zabiegów w odstępach 6 tygodniowych.