Zamykanie naczynek na twarzy a trądzik

Jestem umówiona na zabieg zamykania naczynek na twarzy. Wiem jednak iz istnieją pewne przeciwwskazania. Czy stosowanie maści na trądzik (mam na myśli maść skinoren) może powodować skutki uboczne? Czy maseczki z glinki bądź alg mogą również je powodować? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam
Przed zabiegami laserowymi należy odstawić wszystko, co mogłoby spowodować podrażnienie skóry i zaburzenie gojenia. wymienione przez Panią preparaty powinno się odstawić na co najmniej 1- 2 tygodni przed planowanym zabiegiem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Dzień dobry,

Preparaty stosowane miejscowo na twarz najlepiej odstawić na 2 tygodnie przed zabiegiem laserowym. Podobnie wygląda sprawa z lekami światłouczulającymi (w tym niektóre antybiotyki) oraz herbatami ziołowymi i tzw. ,,fit". Należy zminimalizować do minimum ryzyko wystąpienia reakcji foto uczulającej. Z tego względu bardzo ważne jest, aby podczas konsultacji powiedzieć o wszystkich przyjmowanych przez pacjenta lekach/ suplementach.

Pozdrawiam serdecznie.