Zanik miesiączki z powodu niedowagi

Witam. Od około roku czasu nie miałam miesiączki (spożywałam za mało kalorii i tłuszczy, byłam zbyt aktywna fizycznie) lekarz ginekolog zalecał tabletki antykoncepcyjne, miesiączka nie wracała ponieważ nadal ważyłam za mało. Teraz przytyłam i pojawiły się plamienia około miesiąca temu, trwały 2/3 dni. Teraz znowu się pojawiły ale trwały tylko 2 dni. Organizm więc sam powróci do wcześniejszego stanu, czy zalecana jest wizyta u ginekologa ? Dziękuję za odpowiedź.
Lek. Tomasz Budlewski

Tak zalecane jest ponowne udanie się do ginekologa. Po badaniu lekarskim będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.