Zanikanie śluzówki gardła a stłuszczenie wątroby

Czy mocno stłuszczona wątroba może mieć coś wspólnego z zanikaniem śluzówki gardła? Cały czas biorę controloc , gastroskopia w porządku , badanie Rtg też nie wykazuje refluksu , stosuję nawilżacze do gardła ale wszysko bez efektu . Badania wykazały poziom cukru w normie , nerki w normie . Czy ta suchość może być objawem innej choroby? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obydwa objawy mogą być powodowane przez odmienne jednostki chorobowe. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.