Zanurzenie uszka dwumiesięcznego dziecka podczas kąpieli

Mam 2 miesiecznego synka i podczas kapieli zanurzylo Mu sie uszko. Co mam robic???

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nic. Moczenie uszu nie ma negatywnych konsekwencji. Po kąpieli trzeba osuszyć uszy ręcznikiem (nie stosować żadnych patyczków do uszu!!!).

jeśli nie ma żadnych objawów nic, w takiej sytuacji najlepiej delikatnie osuszyć z zewnątrz, ewentualnie położyć na tej stronie na boku wtedy uszko samo się osuszy. Pozdrawiam