Zapalenie oskrzeli i przedłużająca się choroba

Witam. Od od ok. 3 tyg jestem chora, katar, później zatoki, do tego kaszel, okazało się, że mam zapalenie oskrzeli. Wdrożono antybiotyk, objawy powoli ustępowały. Jednak pojawił się ból po obu stronach z boku pod żebrami, tak jakby nerki. Nasilał się on podczas ruchu, kaszlu, czy głębszym oddechu. Morfologia wyszła w porządku.W posiewie jest enterococcus faecalis. Na początku września miałam leczony kanałowo ząb. Czy to od tego wzięła się cała choroba? Zawinił stomatolog? Czy ja mogę zarażać?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie potrafię udzielić odpowiedzi na Pani pytnia ponieważ mam zbyt mało danych i brak możliwości przeprowadzenia badania a także informacji odnośnie historii leczenia stomatologicznego.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. należy przeanalizować w systemie informacje. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.