Zapalenie oskrzeli ze skurczem a podejrzenie gruźlicy

Czy to gruźlica? Witam mam podejrzenia co do mojego syna. Ma 16 lat, lekarz stwierdził u niego zapalenie oskrzeli ze skurczem. ale nie jestem co do tego przekonana możliwe ze sie pomylił. Mój syn ma kaszel, bardzo ostry, nie występuje w nocy, ból gardła, katar. Ma też temperaturę ( wieczorem nie przekracza 38 st ). ogólnie jest osłabiony, nie ma większego apetytu i co mnie zaniepokoiło skarży się na ból w klatce pierśowiej (prawo). Proszę o pomoc czy lekarz mógł sie pomylić i "nie zauważyć" gruz

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, przede wszystkim do diagnozy należy wykonać zdjęcie RTG, natomiast objawy wskazują raczej na zapalenie dróg oddechowych- wszystko zależy od tego ile czasu trwają objawy.