Zapalenie tchawicy i zapalenie oskrzeli u 4-latki

Moja 4-letnia córka od 3 tygodni choruje na zapalenie tchawicy. Dzisiaj okazało się że ma zapalenie oskrzeli z podejrzeniem zapalenia płuc. Opis badania radiologicznego to: zmiany zapalne w polach środkowych i dolnych przysercowych, cień środkowy w normie. Co oznacza taka diagnostyka? Pozdrawiam. Magdalena D.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Powyższy opis może świadczyć o zapaleniu płuc, niemniej od badań obrazowych istotniejsze są dane z wywiadów i badania pacjentki. Polecam wizytę u lekarza prowadzącego leczenie Pani córki.
z poważaniem
Michał Kurek