Zapalenie żołądka i leczenie IPP

Witam. W przeciagu 2 ostatnich miesiecy bardzo zle sie czulam, zdiagnozowano u mnie zapalenie zoladka i podjeto leczenie IPP Controloc 20. W trakcie przyjmowania leku zauwazylam spadek nastroju, obojetnosc, nic nie sprawialo mi radosci, czulam wewnetrzny niepokoj, mialam cos w rodzaju napadow paniki, pozniej kłopoty ze snem, wcześniej sie budzilam. Odstawilam lek, po 2 tygodniach te objawy minely.W ulotce jest napisane ze lek moze spowodowac depresje.Czy moglam ja miec i sama z siebie ustapila?

Jest możliwe, że część z tych objawów (szczególnie spadek nastroju, zaburzenia rytmów około-dobowych, lęk) miały zarówno źródło w przezywaniu choroby i obawie o swoje dalsze życie, jak i w skutkach ubocznych leku. W tej sytuacji warto skonsultować się ponownie z lekarzem, który lek zapisał. Nie tylko stwierdzi, czy podobne objawy mogły być skutkami ubocznymi, ale w razie potrzeby przepisze inny lek lub skieruje do odpowiedniego specjalisty (np psycholog).

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza