Zaparcia przy siedzącym trybie życia

Witam.Od lat przynajmniej 25 mam zaparcia których nabawiłam się siedzącą pracą. Dzisiaj żadna dieta nie działa na zaparcia. Pije codziennie rano i wieczorem herbatkę z senesem. Jelita już się przyzwyczaiły i mam problem. 8 lat temu robiłam kolonoskopię i było dobrze.Proszę o radę co mogę zażywać,jeść lub pić żeby sobie pomóc. Bez "wspomagaczy" nie mogę funkcjonować. Czy powtórzyć może kolonoskopię lub zrobić jakieś badanie krwi.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

oprócz diety powinna Pani codziennie ćwiczyć aby pobudzić jelita do pracy oraz stosować wysokobłonnikową dietę. Nadmiar białka w diecie tez sprzyja zaparciom.
Na poczatek prosze sprawdzić : nasiona lnu z znaionami babki płesznik.

Pozdrawiam