Zaparcia, sucha skóra a waga 3-letniego dziecka

Moja córeczka 3 latka zawsze była "pulpeciakiem" dość niskiego wzrostu - staramy się dużo ruszać - zdrowo odżywiać - ograniczamy słodycze - córeczka wg mnie nie je zbyt dużo - trochę martwi mnie jej waga (waga górne centyle - wzrost dolne) - córka często ma zaparcia, suchą skórę, nie pije zbyt dużo - myślałam że to może tarczyca - ale tsh wyszło w normie - stąd moje pytanie czy przy chorej tarczycy tsh może być w normie? i czy może to coś innego? co?

Lek. Tomasz Budlewski

W pewnych chorobach tarczycy, oraz w zależności od etapu choroby TSH może jeszcze utrzymywać się w normie, więcej coś można byłoby powiedzieć widząc wynik. Podane objawy są niespecyficzne, proponowałbym udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie badań.