Zapomniałam 7 pierwszych tabletek antykoncepcyjnych. Mogę je teraz wziąć na raz?

Jestem w toku brania tabletek antykoncepcyjnych przez któryś rok, ale teraz zapomniałam rozpocząć branie tabletek po 7-dniowej przerwie. Zapomniałam o 7 tabletkach, czy mogę  teraz wziąć je wszystkie na raz? Proszę o szybką odpowiedź, co mam zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przede wszystkim powinna Pani sprawdzić, czy nie jest w ciąży. Pominięcie nawet jednej tabletki z pierwszego tygodnia powoduje bardzo istotny wzrost ryzyka zapłodnienia.

Jeśli nie zaszła Pani w ciążę, proponuję odczekać do pojawienia się miesiączki i przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu krwawienia. Do tego czasu rzecz jasna konieczne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw.