Zapomniałam o tabletce, tylko nie wiem którego dnia

Witam, Mam pytanie. Jestem w drugim tygodniu brania tabletek C***. tzn dokładnie 2 tyg. Zaczął się w 11.10. jednak w środę tj. 13.10 jak brałam tabletkę z tego dnia zorientowałam się, że kiedyś pominęłam jedną z tabletek i nie wiem kiedy dokładnie to było. Tego dnia kiedy zauważyłam, że mam o jedną tabletkę za dużo zjadłam od razu dwie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Jeśli chodzi o stosunek to wcześniej nie miało to miejsca jednak w środę w południe tak. Jednak co do pominiętej tabletki wydaje mi się, że było to wcześniej, czyli chyba w pierwszym tyg, ale nie jestem pewna. Proszę o pomoc i radę jak mam postąpić. Dziękuje i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu, zalecane jest przyjecie jej jak najszybciej i stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejne 7 dni. Ponadto jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięta tabletkę utrzymywano stosunki płciowe istnieje możliwośc zajscia w ciążę.