Zapomniałam tabletki. Czy dlatego pojawiła się brązowa wydzielina?

Mam 24 lata i biorę tabletki M*** od 9 miesięcy. Zapomniałam wziąć tabletki w pierwszym tygodniu - biorę tabletki o godzinie 21, o tym, że nie wzięłam tabletki zorientowałam się dopiero następnego dnia o godzinie 23 i zgodnie z informacją na ulotce wzięłam od razu dwie tabletki. W ciąży na pewno nie jestem, ale pojawiła się brązowa wydzielina, nie jest jej dużo, ale martwi mnie to bardzo. Czy to jest związane z zapomnieniem tabletki? Siedem lat temu miałam guza jajnika, którego objawem były krwawienia międzyokresowe, dlatego bardzo martwi mnie ten objaw. Do mojego lekarza są duże kolejki, a zaplanowaną wizytę mam za 3 miesiące. Czy powinnam ją przyspieszyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie może wynikać z pominięcia tabletki. Póki co nie ma potrzeby przyspieszania wizyty (chyba, że krwawienie nie ustanie lub sytuacja będzie się powtarzać).
Proponuję również stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni regularnego przyjmowania tabletek.